שלבי הלימוד בשיטת ד"ר לגו

 • שלבי הלימוד בשיטת ד"ר לגו

 • חלקו הראשון של החוג - הדגמה

  נפתח בתיאוריה על נושא פיזיקלי / מכאני / טכנולוגי בתיאוריה המוסברת באמצעות סיפור מעשה או הדגמה על מכשיר או מכונה שהילדים מכירים מחיי היומיום. ככל שהתלמידים מתקדמים גם רמת השפה והמידע אליהם אנו נכנסים הולכים וגדלים.

  החלק השני של החוג - התנסות

  כל תלמיד מקבל ערכת לגו הנדסי מתקדמת לעבודה ולהתנסות אישית. הערכה עוצבה ותוכננה בידי ד"ר לגו, והיא מותאמת במיוחד לצרכי השיעור. כל תלמיד מקבל דף הוראות מובנה המדריך אותו צעד אחר צעד להצלחת המבנה, תוך הסברת התהליכים ושלבי העבודה. במהלך העבודה המדריכים שלנו עוברים בין התלמידים ומלווים אותם בבניית הדגם, עוזרים, מעודדים וזורקים מילה טובה.

  החלק השלישי של החוג - שיכלולים והמצאות

  בכל שיעור הילדים מביאים לידי ביטוי את היצירתיות והדמיון שלהם על ידי "חשיבה המצאתית" בדגם אותו הם בנו. כאן, כל תלמיד לעצמו. בשלב זה אין נכון ולא נכון, זה השלב שבו כל הכיף עולה מדרגה. אנו מכנים אותו בשם "שלב השכלולים וההמצאות", ומטרתו לתת לילד להביע את עצמו דרך לגו ולהעניק לו אפשרות לפתח את עצמו ואת הקשר בין מה שהילד חושב ורואה בדמיונו לבין המוצר הסופי.

  חלקו האחרון והמסכם של החוג - מצליחנות

  שלב סידור הערכות הוא לא פחות חשוב ממהלך השיעור כולו – וזה גם המסר שאנו מעבירים לילדים. הסדר והארגון הם מאפיינים חשובים בחייו של המדען / המהנדס / ההייטקיסט. הערכה איתה עובדים הילדים מאוד תבניתית והילדים נדרשים להחזיר את החלקים למקומם הנכון. תוך כדי סידור הערכה הילדים לומדים את תפקיד החלקים במבנה אדריכלי וטכנולוגי, מה קורה כשאחד חסר? עם הזמן התלמידים מפתחים הרגלים נכונים של סדר וארגון אף מחוץ למסגרת החוגים שלנו.

  ואל תשכחו את הפרט הכי חשוב והמרכזי בחוגי ד"ר לגו – הכיף, ההנאה והסיפוק של הילדים בחווית ההצלחה!
  זה מה שמייצר למידה משמעותית – למידה של עקרונות חווייתיים שמלווה את הילדים להצלחה בעתיד
  ואל תשכחו כי בסופו של דבר…בעיני הילדים… הם משחקים בלגו ואנחנו בשיטה זו להעשיר את הידע וההבנה !