בונים מבוך לגו!

בונים ונהנים ממשחקי לגו ביתיים
 • לבנות מבוך מלגו זו פעילות כיפית וחווייתית עם הילדים, המשלבת דמיון וחשיבה. מתחילים את הפעילות בהסבר מה הוא מבוך:

  מבוך הוא חידה המחכה לפותר והיא נבנית כאתגר מחשבתי הדורש מהשחקן לגייס את כל חמשת החושים לפתרון וליציאה מהמבוך. המעברים דומים אחד לשני, הם מתפצלים ומתפתלים ללא הפסקה. הדמיון בין המעברים חשוב להצלחת המבוך. על השחקן למצוא את היציאה מתוך המעברים. במקור נבנה המבוך כהגנה על בתים ועל ארמונות, מסביבם נבנתה גינה מרשימה הבנויה משיחים גבוהים שנגזמו בהתאם לשרטוט חכם ומתוכנן, ובכך מנעה מאנשים שאינם מכירים את תושבי הבית להיכנס ולפגוע בהם.רק תושבי הבית היו מודעים לכניסה הנסתרת במבוך המובילה לבית. המבוך היווה סכנה לאלו שלא הכירו את המבוך, שכן אנשים שהסתבכו בו יכלו לאבד כיוון ולהישאר כלואים בו.בתקופה מאוחרת יותר החלו לבנות מבוכים לצורכי שעשוע בגינות גדולות בעולם, ועד היום הם מהווים אטרקציה חווייתית לתיירים. ישנם מבוכים בארץ ובעולם שניתן לבקר בהם ולטייל בהם.הראו לילדים את התמונה ושאלו: האם תרצו לבקר במבוך?ועכשיו, לאחר שהבנו מהו מבוך, הגיע הזמן לבנות מבוך משלנו. ניתן לבנות ולעצב מבוכים בצורות שונות. אבני הלגו הן אידיאליות לבנייה. השתמשו בכל הסוגים והגדלים של הלגו ליצירת המבוך. מאחורי יצירת המבוך עומדים חשיבה מעמיקה ותכנון. רק לאחר התכנון המדוקדק מתחיל שלב הבנייה.

 • תכנון ובנית המבוך

  שלב א תכנון המבוך

  שלפו עיפרון ודף והתחילו לתכנן את המבוך שלכם! האתגר יוצא לדרך. האם תצליחו ליצור מבוך? שאלו את הילדים מהי דרך ללא מוצא. זו הזדמנות מעולה להדגים להם באמצעות הלגו!

  שלב ב- בניית הלגו
  משחק ראשון – מבוך לוח לגו

  השתמשו בלוח לגו גדול. חשוב שיהיה במקשה אחת כדי שלא יתפרק בזמן המשחק! בחרו גולה או כדור קטן, ובנו את המסלול בהתאם לגודל הכדור שישמש אתכם אחר כך. כך תוכלו להזיז את המבוך מצד לצד ולאפשר לכדור מעבר קל. הקפידו במבוך לבנות גם פיתולים ודרכים ללא מוצא, לצד יציאה אחת מפותלת.

  המלצה – המבוך יכול להיות ללא תבנית קבועה או מסגרת. ניתן להגדירו ולתחום אותו בצורהההופכת אותו לאתגר קשה יותר.

 • מבוך רצפה ענק !

  משחק שני  – מבוך רצפה

  עבדו בבניה בשלבים על פי התוכנית שבניתם. שימו לב שיש ליצור קירות מעבר גבוהים! כדי ליצור מבוך ענק מומלץ להשתמש ברצפה כבסיס. אם תרצו להסיע מכוניות קטנות במבוך דאגו לנתיב ברוחב שיאפשר מעבר מכונית. מומלץ לשלב סוגי לגו שונים בבנייה. אל תשכחו לעשות דרכים ללא מוצא, לצד יציאה אחת מפותלת.

  שלב שלישי – משחקים ונהנים
  1. לוח לגו – שחקו במבוך בעזרת גולה או בעזרת כדור קטן. אחזו את הלוח והניעו את הכדור מצד לצד.
  2. מבוך לגו רצפה – ניתן ליצור כדור קל משקל מדף נייר, לחצות קשית לחצי ולתת לכל ילד חצי קשית כדי לנשוף את הכדור בין המעברים השונים.

  אפשר ליהנות ללא תחרות ואפשר להפוך את המבוך לתחרות ולמדוד זמן לאתגר: מי יהיה המנצח? מי יצליח להגיע ראשון לקצה המבוך?

 • קבלו חינם למייל - את כל הכתבות של ניוזלטר עיתון לגו