חוג רובוטיקה - NXT

רובוטיקה - הנדסה - טכנולוגיה
 • רובוטיקה. עולם שלם של תוכן ושל חווית העתידנות והחדשנות.

  הרובוטיקה היא תחום ייחודי בהנדסה וטכנולוגיה המשלב כמעט כל היבט טכנולוגי והנדסי, כמו גם תחומי מדע כגון מכניקה וחשמל. לרובוטיקה יש נגיעה הולכת ומתעצמת לחיינו. הרובוטים יוצאים מקווי הייצור התעשייתיים ותחנות החלל אל המרחב הציבורי (כספומט), בתי החולים (רובוטי ניטור, הרדמה וניתוח), הבתים שלנו (שואב האבק המפורסם  IROBOT) ואפילו אל תוך גופנו ממש (קוצב לב הוא רובוט!). תחום הרובוטיקה מתפתח ומתקדם לתחומים נרחבים בחיינו, בשילוב יכולות טכנולוגיות ובינה אנושית.

  ההצלחה של הרובוטים טמונה באופן החשיבה ובנקודת המבט של מהנדס הרובוטיקה, מהנדס העתיד (מה שאנו מכירים מהעבר כמהנדס מכונות).

  נכון, זה כיף, נשמע מעניין והמדריכים של ד"ר לגו סוחפים בהתלהבותם, אבל מהו הערך המוסף של חוגי רובוטיקה לטווח הארוך? ד"ר לגו מתמחים בחוגי העשרה המשלבים כיף לצד למידה משמעותית.

  הרובוטיקה, יותר משאר תחומי ההנדסה, בוחנת את הצרכים של האנושות באופן רחב ומציעה פתרונות שמצריכים ידע ומיומנות נרחבים ומורכבים.

  הילדים מוזמנים להיכנס לעולם החדש של הרובוטיקלגו.

 • מדוע להתחיל כבר בגיל צעיר בלימוד רובוטיקה וטכנולוגיה?

 • תפיסת עולם בין-תחומית (interdisciplinary) רחבה עתידה לעמוד בבסיס מקצועות העתיד.

  אנשי ההיי-טק של הדור הבא ייבחנו לפי יכולתם לחשוב באופן בין-תחומי ולהמציא מוצרים ושירותים שלא ניתן לפתחם בתחום אחד בלבד. אדם שיתחיל לפתח יכולת חשיבה זו כבר בגיל צעיר יגיע מוכן יותר לעתיד.

  זה הדור החדש – ילדינו המדענים וההייטקיסטים של המחר.​

  הרובוטיקה של ד"ר לגו:

  בחוגים שלנו נעבוד בפלטפורמת חומרה ותוכנה של לגו, Mindstorm NXT. התלמידים יעבדו בזוגות.  בכל מפגש הילדים ירכיבו מערכת ויפעילו אותה, ולאחר מכן ישפרו את ביצועיה.המערכות הרובוטיות שהילדים יבנו בכל מפגש יהיו מורכבות וברמת קושי עולה ממפגש למפגש. כמו כן ילמדו התלמידים לתכנת את המערכות בצורה מסובכת יותר ככל שיתקדם החוג.

  בשיטת לימוד זו הילדים ילמדו לעבוד בזוגות ולשתף פעולה בתכנון ובבניה, לבנות מערכות רובוטיות, לתכנת, להגדיר בעיה ולתכנן שיפור של מערכת, לתעד ולהעריך את תהליך התכנון והביצוע.

  מושגים אלה הם מיומנויות יסוד בהנדסה.

  אנו בחברת ד"ר לגו מאמינים כי חשיפה והתנסות בשיטת החשיבה והעבודה של מהנדסים ימשכו בעתיד את התלמידים הצעירים ללמוד ולעבוד כמהנדסים והייטקיסטים בעתיד.

   

   

 • רוצים להצטרף להצלחה?

  • אני כל כך מרוצה מהחוג שלכם, מחכה עם אריאל לשנה הבאה בעזרת השם

  • המון תודה לאפי המשקיען על החוג בבית הספר ארגן בנס ציונה

  • לאפי, תודה על חוג הלגו בבית הספר שקד נס ציונה, יואב ויונתן מאוד נהנו

  • היום בשעה טובה סיימנו את החוג. היה כיף. תודה על ההשקעה הרבה, תודה על החשיפה לעולם של ד"ר לגו

יצירת קשר מהירה

לחץ אנטר כדי להתחיל